Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip galiu būti tikras, kad tai, ką kalbėsiu grupėje, neatsidurs už grupės ribų?

Grupės terapeutė su kiekvienu grupės nariu susitaria, kad tai, ką šis išgirs iš kitų, niekuomet neatskleis už grupės ribų. Konfidencialumo laikymasis yra labai svarbi sąlyga saugumo jausmo sukūrimui grupėje.

O jeigu grupėje sutikčiau pažįstamą žmogų?

Šis nuogąstavimas yra bendras visiems. Terapeutė stengiasi įsitikinti ar nesate pažįstamas su kitais grupės nariais dar prieš Jums prisijungiant prie grupės.

Kas padeda žmogui grupių psichoterapijoje?

Nėra paprasta trumpai atsakyti į šį klausimą. Grupė suteikia didesnį priklausymo jausmą ir galimybę dalintis savo rūpesčiais su kitais. Žmonės dažnai jaučiasi vieniši su savo problemomis, todėl žinojimas, kad kiti turi panašių sunkumų, yra labai svarbus. Dalyvaujant grupei žmonių gerokai prasiplečia terapijos galimybės. Svarbu žinoti, kad terapinis pokytis yra sudėtingas ir nemažai laiko reikalaujantis procesas, vykstantis įvairiapusiame žmogiškų patirčių susidūrime. Terapiniu pokyčiu vadinami giluminiai ir ilgalaikiai asmenybės pasikeitimai.

Ar galiu ateiti į grupę ir pabandyti ar ji man tinka?

Grupės lankymas yra svarbus asmeninis įsipareigojimas, todėl visas dvejones reikėtų aptarti su terapeute individualių susitikimų metu, dar iki prisijungimo prie grupės.

Ar visi grupės nariai turi tą pačią problemą?

Į grupę ateina žmonės, turintys įvairių problemų, kurios gali būti susijusios su šeima, santykiais, darbu, praradimais, nerimu, arba tiesiog norintys geriau suprasti save ir gyventi geriau.

Ar grupės susitikimų temos numatomos iš anksto?

Iš anksto numatytų temų nėra. Grupės nariai gali laisvai kalbėti tiek apie savo praeitį ar dabartį, tiek apie tai, kas vyksta grupėje.

O kas, jei mane pernelyg baugina mintis, kad turėsiu kalbėti kitiems girdint?

Dėl šito nerimauja daugelis, tačiau prisijungę prie grupės ir supratę, kad ir kiti panašiai jautėsi, bet rado būdus tai įveikti, patiria palengvėjimą.